Ponadczasowe dzieła literatury science fiction w jednym zestawie

Pisana przez dekady kultowa saga science fiction nic nie straciła ze swojego uroku. Książki Herberta “Kroniki Diuny” stale inspirują i zachwycają, ukazując bogate uniwersum i cechując się niezwykłą oryginalnością. Dzięki wspaniale wydanemu zestawowi książek nadarza się okazja do skompletowania całości za jednym razem.

Każda powieść to wyjątkowe dzieło

Zaczynając przygodę z tą serią, wyrusza się na przygodę, po której skończeniu przez długi czas nie można się otrząsnąć. Jest to jak wejście do innego świata, który fascynuje i sprawia, że nie chce się go opuścić. Bardzo specyficzny klimat wciąga a ilość detali i kunsztownie stworzone fabuły książek potęgują tylko jak najlepsze wrażenia. Podczas czytania warto również się zaangażować, ponieważ ze względu na nieoczywiste wątki i wymagającą zawartość jest to pożądane i zdecydowanie poprawia to odbiór całości.

Zaletą jest to, że powieści są napisane w taki sposób, żeby nie nużyć. Wszystko łączy się w nich idealnie. Klimat i wydarzenia równoważą trudniejsze aspekty poruszane w książkach. Nie oznacza to przy okazji, że potrzebny jest wysiłek umysłowy czy coś w tym stylu. Po prostu każda część nie jest pozycją typowo rozrywkową, którą czyta się, mając ochotę na coś lekkiego. “Kroniki Diuny” to saga ambitna, w której dużą rolę odgrywają detale i dlatego poświęcenie odpowiedniej uwagi jest tak niezbędne.

Warto wspomnieć jeszcze o stronie wizualnej zestawu wydanego przez Rebis. Jest to wspaniała propozycja dla kolekcjonerów i osób, które dopiero zaczynają poznawać świat “Diuny”. Powieści prezentują się ładnie i należy się za to uznanie. Świetne ilustracje zdobią okładki, tworząc niesamowitą atmosferę. Sprawia to też, że aż chce się sięgnąć po nie i wejść tam, gdzie toczą się zmagania, mają miejsce intrygi polityczne i można też odwiedzić różne światy.

Zestaw otwiera wrota do fascynującej przygody

Jeśli zacznie czytać się pierwszą część, to bardzo prawdopodobne jest, że na tym się nie poprzestanie. To dopiero początek podróży. Każdy kolejny tom poszerza uniwersum, które stworzył Frank Herbert i jest to godne podziwu. Jeden z lepszych cykli science fiction to praktycznie obowiązek, żeby go posiadać. Zresztą można osobiście sprawdzić jego walory i jest to najlepszy sposób, żeby się o tym przekonać. Można liczyć na pełną emocji i niebezpieczeństw wyprawę.